Katalog branżowy firm
Dodaj ogłoszenie
regulamin
 
Województwo: Obiekt: szukaj
 
Strona główna   »   

małopolskie   »   Rabka-Zdrój   »   Pensjonaty   »   Villa Gorczańska
 

Pensjonaty Rabka-Zdrój - Villa Gorczańska

«« powrót
małopolskie, Rabka-Zdrój 
Villa Gorczańska  

Obiekt: Pensjonat
Standard:
Województwo: małopolskie
Powiat: nowotarski
Gmina: Rabka - Zdrój
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Kod pocztowy: 34-700
Ulica: ul. Dietla 31
Tel.: b.d.
Fax: b.d.
E-mail: b.d.
WWW: b.d.

Nr oferty: 15453
Data dodania: 2008-05-21
 
Ilość pokoi:   17 Ilość sal konferencyjnych:   1 
Opis pokoi:

Duże pokoje z łazienkami i balkonami wyposażone w TV, czajniki. Dostępny internet. Piękne widoki na otaczające góry.
 
Opis sal konferencyjnych:

Sala konferencyjna w kształcie prostokąta, na około 40 miejsc, przylegająca do sali konsumpcyjnej, dobrze doświetlona w sposób naturalny, wentylacja mechaniczna, przystosowana do prowadzenia szkoleń i konferencji. 
 
Gastronomia:

Sala konsumpcyjna kameralna na 48 miejsc, wentylacja mechaniczna.
Rozrywka i rekreacja:

Możliwość zorganizowania czasu wolnego: narciarstwo, jazda na kładach, jazda konna, itp.
Opis obiektu:

VILLA GORCZAŃSKA - położona jest blisko centrum miasta i parku zdrojowego. Zaciszne miejsce otoczone zielenią, w Uzdrowiskowej części Miasta. Posiada pokoje 1, 2, 3, 4 osobowe z dużymi łazienkami oraz apartamenty (dwa pokoje z uproszczonym aneksem kuchennym i dużą łazienką). Na miejscu: jadalnia, sala konferencyjna i dostęp do internetu. W sąsiedztwie znajduje się sanatorium im. dr Szebesty. Pod ośrodkiem kończy swój bieg szlak spacerowy z Maciejowej i Turbacza. Większość pokoi z balkonami i piękną panoramą na Babią Górę. Ośrodek posiada ogrodzony ogród. Przed budynkiem zlokalizowano parking dla samochodów osobowych. Całość kompleksu monitorowana. Organizujemy wczasy, konferencje i szkolenia.
Oferujemy smaczną domową kuchnię, a spokój i cisza pozwolą Państwu wypocząć od miejskiego hałasu. Czyste górskie powietrze gwarantuje poprawę zdrowia i samopoczucia!
Opis okolicy:

RABKA - ZDRÓJ (500 - 560 m n.p.m.) to w przeszłości jedno z najpopularniejszych w Polsce i Europie miast uzdrowiskowych. Atuty Rabki to nie tylko położenie i odpowiedni klimat ale również wiele złóż wód mineralnych oraz solanek, których zalety poznano już w XVIII wieku i do dziś pomagają w leczeniu i rehabilitacji.
UZDROWISKO RABKA - ZDRÓJ specjalizuje się w leczeniu różnych schorzeń układu oddechowego i krążenia, alergii, chorób reumatycznych, schorzeń układu nerwowego i cukrzycy zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Znajduje się tu wiele specjalistycznych placówek medycznych - sanatorium (m.in. Filia Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc), dziecięce sanatoria, szkoły sanatoryjne i otwarte zakłady służby zdrowia gdzie przeprowadzane są zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne. W 1861 roku otwarto uzdrowisko jako największy ośrodek leczniczy w Polsce dla dzieci stąd tez często Rabka jest nazywana "miastem dzieci", w 1996 roku oficjalnie , na wniosek Kapituły Orderu Uśmiechu otrzymała tytuł "Miasto Dzieci Świata". Każdego roku odbywa się tu Światowy Zlot Kawalerów Orderu Uśmiechu, znajduje się tu również jedyne na świecie Muzeum Orderu Uśmiechu w Rodzinnym Parku Rozrywki - Rabkolandzie.
Znajdują się tu źródła solanek oraz bazy lecznicze, jest to doskonałe miejsce do wypoczynku a dogodne położenie umożliwia organizowanie wycieczek (Zakopane ok. 40 km, Kraków ok. 65 km, Morskie Oko ok. 60 km, Spływ Dunajcem ok. 50 km, granica Słowacka ok. 30 km).
Pierwsze wzmianki o Rabce pojawiły się w 1254r. w dokumentach Bolesława Wstydliwego, kiedy to wieś była własnością Zakonu Cystersów ze Szczyrzyca. Wówczas warzyli sól z tutejszych źródeł o czym wspomina kronikarz Jan Długosz w swoim dziele.
Cały obszar odznacza się dużą gęstością stałej sieci rzecznej, która przekracza 1 km na 1 km2. Największym ciekiem wodnym w okolicy jest rzeka Raba /długość 131,9 km/, będąca prawym dopływem Wisły. Rabka usytuowana jest w kotlinie pochodzenie erozyjnego, którą tworzą wpadające do rzeki Raby potoki Poniczanka i Słonka, na wysokości 500-560 m npm. Położona jest u podnóża Gorców i otoczona wyniosłościami: od zachodu Zbójecka Góra /644 m n.p.m./, Mały Luboń /870 m n.p.m./, od północy masyw Luboń Wielki /1023 m n.p.m./, od południa i południowego wschodu - Bania /607 m n.p.m./, Grzebień /679 m n.p.m./, Tararowa /710 m n.p.m./, Maciejowa /820 m n.p.m./, Obidowa /800 m n.p.m./ należące do Gorców.
Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 8-9 C. Wiosna jest zawsze chłodniejsza od jesieni, /średnia temperatura wiosny: +2 C, jesieni: +7,5 C. co należy tłumaczyć wpływem pokrywy śnieżnej. Pierwsze dni z przymrozkami występują w październiku, pierwsze mrozy w pierwszej dekadzie listopada. Ostatnie dni z przymrozkami występują nawet w pierwszej dekadzie kwietnia. Liczba dni z przymrozkami wynosi 12-14, a liczba dni z mrozem 70-80. Amplituda roczna temperatury dochodzi do 22 C.
Opady są częste, lecz stosunkowo mniej obfite niż w innych rejonach górskich, co wynika z położenia w tzw. cieniu opadowym. Średnia roczna suma opadów waha się w granicach od około 630 mm do 1100 mm. Najintensywniejsze opady przypadają na początek lata - średnio 357 mm /maksimum w lipcu/, najmniejsze w zimie - średnio 143 mm. Rabka ma średnio 180 dni z opadami, z tego 54 to opady śniegu. Pierwszy śnieg pojawia się na początku listopada, a ostatni zanika w kwietniu. W ostatnich latach na skutek zauważalnych zmian klimatycznych czasokres zalegania pokrywy śnieżnej zmniejszył się. Średnio pokrywa śnieżna zalega 90-100 dni.
Wilgotność względna wpływa na odczucia termiczne człowieka. Średnie wartości wilgotności wynoszą wiosną 75%, latem 80%, zimą 83%. Średnio dla klimatu Rabki wartość wilgotności względnej oscyluje między 71 % a 85 %. Zjawisko parności /prężność pary wodnej w powietrzu powyżej 18,8 hPa/ występuje rzadko, wyłącznie od czerwca do sierpnia w godzinach między 13 a 19 - maksimum przed godziną 19-tą.
Nasłonecznienie obliczane na podstawie wieloletnich pomiarów wynosi dla Rabki około 1800 godzin rocznie. Maksimum nasłonecznienie przypada na przełom wiosny i lata oraz na przełom września i października.Największe nasłonecznienie występuje w lipcu - 228 godzin, najmniejsze w styczniu 60 godzin. Średnie zachmurzenie wynosi około 66 %, największe odnotowuje się w lutym- 73% najmniejsze we wrześniu - 56 %.
Ciśnienie atmosferyczne w Rabce wynosi około 715 mm słupa rtęci na wysokości 520 m n.p.m.. Przez ponad 175 dni panują w uzdrowisku układy wyżowe, a przez ponad 140 dni układy niżowe. Zimą występujący tu wyż syberyjski daje pogodę mroźną i słoneczną. Jesienią występujący na terenie Rabka wyż azorski, kształtuje typ pogody zwany "złotą polską jesienią". W marcu i od października do stycznia mieszkańcy oraz kuracjusze narażeni są na duże zmiany ciśnienia, i co za tym idzie, na spadek zawartości tlenu w powietrzu, utrudnienie w oddychaniu. Najlepsze warunki do klimatoterapii panują od maja do września. W okresie występowania warunków przegrzania - lato, najwłaściwszą formą terapii jest leżakowanie w cieniu. W miesiącach jesiennych celowe jest stosowanie klimatoterapii ruchowej. W miesiącach zimowych korzystanie z klimatoterapii wymaga uprzedniej aklimatyzacji pacjenta w uzdrowisku.
 

Opinie internautów  
Do tej pory nikt nie wyraził opinii o powyższym obiekcie.




UWAGA: Redakcja serwisu nie odpowiada za treść zamieszczanych ogłoszeń.

Wszelkie zapytania dotyczące ofert prosimy kierować do osób zamieszczających ogłoszenia.



Zobacz również:  
Oferty z regionu: 
Oferty z całego kraju: 
 
 
DODAJ OGLOSZENIE        KATALOG FIRM        REGULAMIN SERWISU        REKLAMA W SERWISIE
All rights reserved     Copyright © 2024     poznajkraj.pl